Gécsné Gábor Dóra

2022/23-as tanév 1-2.évfolyam osztálytanítója

Végzettség

óvodapedagógus, tanító, magyar műveltségi terület
és római katolikus hitoktató

Család/szabadidő

A férjemmel és három iskolás lányommal Szegeden élünk. Szabadidőmben szeretek alkotni, kertészkedni, énekelni, játszani, olvasni és kirándulni.

Tanítási módszereim

Az óvónői tapasztalataimat az iskolában is kamatoztatom: könnyedebb óvoda-iskola átmenetet biztosítok a gyermekek számára; a mondókákat és mozgásos játékokat az olvasás szolgálatába állítom; a spontán játékok során felismert helyzeteket tudatosan beépítem a tanulási folyamatba. Az óvodában alkalmazott téma szerinti foglalkozások természetes módon átvezetnek az iskolás projektmódszerhez.

A tanítás során arra törekszem, hogy a gyerekek minél aktívabban kapcsolódhassanak be. Ebben nagy segítségemre vannak a kooperatív tanulás eszközei, melyekkel kisebb csoportokban tudunk hatékonyan és élvezetesen tanulni, miközben az együttműködési készségek is fejlődnek. Fontos, hogy a gyerekek sokat mozoghassanak és tapasztalatokat szerezhessenek. Ehhez játékokat, mondókákat és dalokat is használok. A mindennapi beszélgetőkör segíti az ön- és társismeretet, a közösségépítést, a bizalmi légkör megteremtését, az agresszió csökkentését, illetve mintát ad a kapcsolatteremtésre.

Gyerekek

„A gyermek világra nyitott lény. A simogatásra simogatással, a jó kedvre jókedvvel, tevékenységre tevékenységgel felel.”

Mottóm

"...a legfontosabb az, hogy a gyerekvilághoz közel legyek. Tudatossá vált nálam az a törekvés, hogy a bennem lévő gyermeki látásmódot, szemléletet fel tudjam eleveníteni. Ne csak a felnőtt zárt világán át teremtsek kapcsolatot, hanem a gyerek belső világához érzékeny közelségben is..."

Gyermekkori élményeimet igyekszem a gyerekeknek átadni és a nevelésükre fordítani: boltosjáték, kuckóépítés, kiállítás rendezés, bábozás, dramatikus játékok.

Rólam mondták

Egyik tanítványom emléke:

Dóra nénivel sok évvel ezelőtt ismerkedtem meg. Ő volt az első tanár az életemben és nem is lehetnék hálásabb ezért, hiszen rengeteg dolgot kaptam és kapott az osztály tőle. Minden reggelt beszélgetőkörrel kezdtünk, aminek keretein belül egy maci körbe adásával beszélgettünk. Ez szerintem azért volt nagyon fontos, mert jól megismerhettük az osztálytársainkat és mindig tudtuk, hogy kinek milyen kedve van, mi történt vele, milyen fontos események történtek. Emlékszem, hogy volt mikor kicsi kori fényképeket, új játékokat, könyveket vittünk be, hogy megmutassuk őket a kis barátainknak. Fontos mozzanatként emelném ki a családi napokat, melyeket időről időre szervezett nekünk és családunknak Dóra néni. Ezeket mindenki nagyon élvezte, ott voltak az osztálytársak szülei és testvérei. Izgalmas játékokat, vetélkedőket szervezett nekünk, melyeket családtagjainkkal együtt oldottunk meg. Számomra az egyik legmeghatározóbb elfoglaltság a közös zenélés volt, hiszen én a mai napig zenélek. Első osztályos korunktól kezdve gitározott nekünk és dalokat tanított, például Halász Juditot, 100 Folk Celsiust és még sok mást. Ez a közös zenélés számomra örök élményt, maradandó emléket, útravalót adott.